SosyaMobilite Evreni

Sosyal Medya Mobil Yaşam mutfağından izlenimler

2011 yılının Ekim ayında kurulan SosyaMobilite Evreni’nin amacı sosyal medya ve mobil yaşam mutfağından edinilen bilgileri ve gözlemleri takipçileriyle paylaşmak.

2011 yılının sonlarına yaklaşırken bütün sosyal paylaşım sitelerinde ki gündemin ana teması Sosyal Medya.  Sosyal medya üzerine sunumlar, paylaşımlar, sosyal medya alanında gelişen yeni meslekler, bu mesleklerin unvanları, şirketlerin ve kişilerin sosyal medya içerisinde yer almasıyla elde edebileceği avantajlar ya da dezavantajlar vb. sınırsızca paylaşımlar günden güne artmakta. Peki nedir bu Sosyal Medya? SosyaMobilite fikrine göre Sosyal Medya kullanım amacına göre değişerek kişiye ya da şirkete, kullanımı doğru şekilde olursa, kesinlikle fayda kazandıracak bir internet mutfağıdır. Öyle bir mutfaktır ki bu, aynı yemek pişirilip sunulmaya devam edilirse damakta bırakacağı tat çok da lezzetli olmayacaktır. O zaman ne yapılmalı? Tabii ki de yaratılmış olunan lezzet geliştirilmeli, baharatları orantılı şekilde ilave edilerek yeni yeni çevrelere ulaştırılmalı. İyi bir mutfak şefi yeteneğini geliştirme aşamasındayken mutfağa girmeye uzunca bir süre ara verirse el yatkınlığı da yavaş yavaş yok olmaya başlayacaktır. Bu yüzden oluşturulmuş olunan mutfaktan yani Sosyal Medyadan çok uzak kalmak ileriye değil de geriye doğru dönüş anlamına gelmektedir.

SosyaMobilite Evreni yazarları da kollarını sıvayıp mutfaktan kolay kolay çıkmayacaklarına and içerek lezzet deneyimlerini SosyaMobilite mutfağında sergilemeye başladılar.

Herkese bol SosyaMobilite‘li günler dileriz…

Kurucu Hakkında – (@Cigdem_Tanker)

1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. Kartal Anadolu Lisesi Fen Bilimleri ve Doğuş Üniversitesi/Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

çiğdem tanker mezuniyetÜniversite yıllarında mesleki eğitimi haricinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Yönetmenlik ve Senaristlik okuluna, Plato Film Okulu’nda Ayla Algan ile Oyunculuk Atölyesi kursuna katıldı. Lisede öğrendiği Almanca’yı Dortmund/Almanya’ya giderek ve üniversitede öğrendiği İngilizce’yi de Brighton/İngiltere’ye giderek geliştirdi. 2010 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi/Mühendislik Yönetimi yüksek lisans eğitimine başladı ardından iş hayatına ilk adımını İzmir’de attı. İlk çalıştığı şirket olan Hermes İletişim’de mobil pazarlama ile tanıştı. Yazma tutkusunu ilgi alanı olan Sosyal Medya ve Mobil Pazarlama konularında çalıştığı şirketlerin blog sayfalarında yazarak devam ettirdi. Ardından Univera Bilgisayar Sistemleri A.Ş.’de yazılım departmanında çalıştı.

Şuanda hayatına Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans 2. sınıf öğrencisi olarak devam ederken girişimci ruhuyla yeni oluşumlar sürecinde hayatın bir köşesinden tutunmakta.

Counter
Free Hit Counter

  1. #1 by Eloise on 24/11/2011 - 4:54 PM

    What a great rseource this text is.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: